Hakkımızda


AGS Medikal, hastaların ve doktorların yaşam kalitelerini yükseltmek için kalıcı çözümler sunmak amacıyla 2007 yılında İstanbul’da kurulmuştur. 2010 yılında know-how transferi ile Trabzon Beşikdüzü’nde bulunan üretim tesisinde Dental implant üretimine başlamıştır. AGS Medikal, kuruluşundan kısa bir süre sonra uzman kadrosu ve yüksek teknolojiye sahip ekipmanları ile Türkiye’de dental implant sektörünün saygın kuruluşlarından biri olarak yerini almıştır.

AGS Medikal, Türkiye’de ve yurtdışında prestijli diş hekimliği fakülteleri ve üniversitelerde kullanılan ürün yelpazesiyle şu anda Türkiye’de pazar lideri konumundadır. 50’den fazla ülkeden oluşan geniş bir ihracat ağına sahip AGS Medikal, FDA Onayı (ABD Gıda ve İlaç Dairesi) alan ilk Türk dental implant şirketi ve ciddi atrofik vakaların rehabilitasyonu için zigomatik implant hattını tanıtan dünyada beşinci şirket olmuştur.

AGS Medikal bünyesinde mühendisler, teknisyenler, biyologlar ve kimyagerler bulunduran, 76’sı üretim tesisinde ve 61’i genel merkezinde olmak üzere 137 kişilik, alanında uzman profesyonellerden oluşan bir ekibe sahiptir.

AGS Medikal, AIM Academy ve EAO dahil olmak üzere dünyanın her yerindeki sergilere, kongrelere ve eğitimlere sponsorluk yaparak Implance için global marka bilinirliğini artırmıştır.